Юнон интизори сайёҳони чинӣ аст

Юнон сайёхони чиниро бо чорчашм интизор аст
Юнон интизори сайёҳони чинӣ аст

Вазири гардишгарии Юнон Василис Кикилиас гуфт, бозори Чин барои гардишгарии Юнон ниҳоят муҳим аст ва бозгашти сайёҳони чинӣ ба бахши сайёҳии Юнон таъсири мусбат хоҳад овард.

Kikilias Xinhua Haber Ajansı’na yaptığı röportajda, hem Yunanistan hem Çin’in uzun geçmişe dayanan medeniyet ve tarihe sahip olduğunu, Çin halkının Yunanistan’ın kültürüyle medeniyetine yoğun ilgi gösterdiğine dikkat çekti.

Turizm, Yunanistan ekonomisinin bel kemiği endüstrilerinden biri. Turizm geliri, Yunanistan’ın gayri safi yurtiçi hasılasının yaklaşık dörtte birini oluşturuyor. Çin ile Yunanistan arasında Mart 2022’de imzalanan “ortak eylem planı” uyarınca iki taraf, turizm tanıtımı, eğitim ve yatırım gibi alanlarda uluslararası ve çok taraflı çerçevelerde iletişim ve iş birliğini sürdürecek.

Çinli turistleri ağırlamak üzere aktif şekilde hazırlıklar yaptıklarını dile getiren Kikilias, “Çin, salgın tedbirlerini sürekli optimize ederken, vatandaşlarının yurt dışı seyahatlerini düzenli bir şekilde normale çeviriyor. Bu düzenlemeler, iki ülkenin ortak eylem planını daha iyi bir şekilde yerine getirmesini hızlandıracak. Çin piyasasına büyük değer veren Yunanistan, iki ülke arasında turizm, kültür, spor ve ticaret gibi alanlarda daha fazla işbirliğinin yürütülmesini bekliyor” dedi.

Günceleme: 24/01/2023 14:37

Рекламаҳои шабеҳ

Аваллин эзоҳро диҳед

Назарҳо