Қатораҳо кай сар мешаванд?

кай қатораҳо сар мешавад
кай қатораҳо сар мешавад

Tren Seferleri Ne Zaman Başlayacak? : TCDD Taşımacılık, koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen Yüksek Hızlı Tren (YHT), bölgesel tren ve anahat tren seferlerini, herhangi bir değişiklik olmazsa Haziran ayı içerisinde yeniden başlatmayı planlıyor.


TCDD Taşımacılık AŞ tarafından açıklanan bir tarih henüz yok ama yeni normalleşme sürecinde önümüzdeki haftalarda kademeli olarak tren seferleri tekrar başlayacak. Yataklı vagonlar için ise yarı düzenlemeler yapılıyor. Bu düzenlemeler sonrası Doğu Ekspresi gibi popüler tren seferlerine de tekrar başlanacak.

Kars Шарқи Express
Kars Шарқи Express

Инҳо қоидаҳои нав дар қатораҳо ҳастанд

Баъзе қоидаҳо барои "давраи гузариш" ворид карда шуданд. Мувофиқи ин, қатораҳо мусофиронро бо қобилияти 50 фоиз интиқол медиҳанд. Мусофирони пинҳонӣ ба қатора бурда намешаванд. Мусофирон чиптаҳоро пешакӣ мегиранд. Он танҳо ба курсии харидаашон менишинад. Вай наметавонад дар курсии дигар сайр кунад. Дар нархи чиптаҳо тағирот нест. Поездҳо дезинфекция карда мешаванд.

Баъзе қоидаҳо дар "давраи гузариш" татбиқ карда мешаванд. Инҳоянд:

  • ХИБ мусофирон бо қобилияти 50 фоизро интиқол медиҳад.
  • Мусофирони пинҳонӣ ба қатора бурда намешаванд. Мусофирон бояд бо ниқобҳояшон биёянд.
  • Мусофирон чиптаҳоро пешакӣ мегиранд. Он танҳо ба курсии харидаашон менишинад. Ӯ наметавонад дар курсии дигар сафар кунад.
  • Дар нархи чиптаҳо тағирот нест.
  • Поездҳо дезинфекция карда мешаванд.

Поездҳо барои саломатӣ дар паси вагонҳо ҷой холӣ хоҳанд кард ”

“Trenler de yüzde 50 kapasite ile çalışacaklar. Arkada sağlık için boş koltuklar olacak. Vatandaşın yeni döneme alışması için mali ve psikolojik desteğe ihtiyaç var. Onları tekrar kazanmak için fedakârlık yapılması gerekiyor. Yapılan araştırmalara göre, havayolunda önümüzdeki yıl bu mevsimde bile Ocak ayı rakamlarını yakalayamıyor. Trende de benzer rakamlar var. Milletin yaşantısı artık değişecek.”

Экспедитсияҳои YHT кай сар мешаванд?

Вай изҳор дошт, ки ҷойҳои қатораҳо тавре тартиб дода шудаанд, ки масофа байни ҷойҳо тибқи қоидаҳои тағирёбандаи масофаи иҷтимоӣ пас аз YHT Coranavirus аз ҷониби TCDD Taşımacık AŞ идора карда шаванд. Фурӯши чиптаҳо барои парвозҳои YHT, ки дар нимаи моҳи июн оғоз мешаванд, дубора дар интернет пайдо мешаванд.

Харитаи Туркия қатораи Fast1 Comment

Назарҳо