Лоиҳаи системаи роҳи оҳани сабук дар Трабзон оғоз ёфт!

лоиҳаи роҳи оҳани сабукрави трабзон оғоз ёфт
лоиҳаи роҳи оҳани сабукрави трабзон оғоз ёфт

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu meclis toplantısında, Trabzon’a yapılması düşünülen Hafif Raylı Sistem Projesi ile ilgili son durumu paylaştı.

Başkan Zorluoğlu, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından önceki dönem proje hazırlandı ve Ulaştırma Bakanlığımıza gönderildi. Oldukça yüksek maliyetli projedir. 2018 fiyatlarıdır. Projenin güncellemeye ihtiyacı olacaktır. Yeni Ulaşım Mastır Planına göre. Bununla alakalı olarak Ulaştırma Bakanlığımız kendileri çalışma başlattı. Büyükşehir Belediyemiz ile Ulaştırma Bakanlığımız Altyapı Genel Müdürlüğü arasında teknik düzeyde ekip oluşturuyoruz. Bu ekip takip edecek. Maliyetli proje. Devletimizin imkanları çerçevesinde hayata geçmesi için yoğun çaba sarf ediyoruz. Şehir böyle bir projeyi arzu ediyor. Trabzon’a bende çok yakışacağını düşünüyorum. Raylı sistemler, sadece ulaşım değil, şehir mobilyası olarak da büyükşehirlere ayrı bir hava katan projelerdir. İmkanlar öncüsünde kısa sürede hayata geçirmeye çalışacağımız projedir” dedi.(61Saat)

Дар бораи Levent Elmastaş
Муҳаррири RayHaber

Аваллин эзоҳро диҳед

Назарҳо

Ин сомона ба воситаи Akismet барои кам кардани спам истифода мешавад. Омӯзед, ки чӣ тавр маълумотҳои худро тафтиш кунед.